BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sodai ir kiemeliai

Žinau, kad visiems įdomiau yra ne idėjos, o realūs padaryti darbai. Vis sulaukiu komentarų, kur prašoma parodyti, kas naujo įvyko su mūsų butuku. Bėda ta, kad nieko naujo :D dabar iš statymo darbų, liko griovimo darbai :D katė darbuojasi ir naikina kas tik jos jėgoms. Na gerai, ne tiek jau daug, TIK duris gremžia nagais, jei jos neįsileidi ten, kur ji nori.

O šiaip gyvenam ir kol kas nieko naujo nedarom :) Tik pasvajojam apie antro aukšto įsirengimą. Deja, finansai finansai finansai. Kol darbe esu dar naujokė, tol dar teks palaukti lėšų plėstis. O ir maniškis su savo tėčiu rezga mini versliuko galimybes, todėl visas savo jėgas telkia gamybai.

O kol kas iš realių darbų (vėl gi, nelabai mano) galiu pasidalinti mūsų kiemo evoliucija. Nors man gerokai įdomiau yra namų interjeras, vasarą žymiai aktualesnė vieta yra vidiniai namų kiemeliai, terasos, verandos ar balkonėliai.

Kaip ir mūsų namai iš visiško sandėlio virto gera vieta gyventi, taip ir kiemas iš pelkynų ir kemsynų, puikia vieta rengti draugų susitikimus vasarą, pasitikti šeštadienio rytus su arbatos ar balintos kavos puodeliu ar padrybsoti jaukiomis popietėmis ant pripučiamo čiužinio ir pašildyti “skūrytę”, visą darbo savaitę besislėpusią už ofiso langų ir durų.

Esame labai laimingi, kad negyvename bute – dėžutėje. Man net sunku įsivaizduoti, kaip turėtų jaustis žmogus visą savaitgalį praleidęs jame, nematęs žalumos pro langą, o paukščių čiulbėjimą užgožus karts nuo karto kaukiančioms automobilių signalizacijoms, kaimynės „siurbliavimo“ ar kaimyno rusiškos muzikos. Galbūt aš klystu, gal ir ten gyventi gera, niekada taip negyvenau, tad nežinau.

Aš tik manau, kad būtent dėl gyvenimo tose „dėžutėse“ žmonės savaitgaliais stengiasi dingti iš jų ir grįžti namo tik pernakvoti.

Aš manau, kad depresijai lengviau prisikabinti, kai esi bute, apsuptas šimtų kitų tokių pat butų. Kai esi, rodos, greta daugybės žmonių, bet nė trečdalio jų nepažįsti.

Nors mes vis dar tik kuriamės, džiaugiuosi turėdama galimybę daugiau laiko praleisti gamtoje neišeinant net iš namų. Per savaitę lėkdama labai jų pasiilgstu, pasiilgstu savo namų erdvės, todėl ne visada norisi važiuoti tos gamtos ieškoti kitur.

Praėjusią vasarą mes ne tik baigėme kurtis savo namučius, bet ir pradėjome gražinti kiemo aplinka. Tiesa, aš neprisidėjau niekuo :) Būkime sąžiningi. Bet namų vyrai ir moterys paplušėjo kaip reikiant. Viską darė patys. O nėra taip lengva iš tikrųjų. Reikėjo jiems ir energijos, ir kruopštumo, ir valios, ir… ir… Bet rezultatas man patinka :) Aišku, galima dar daug visko padaryti, bet rezultatas jau matyti.

tad mažiau kalbų. pateikiu keletą nuotraukų, kad būtų matyti evoliucija.

va taip atrodė pirminis kiemo vaizdas. Natūrali kūdrytė, apžėlusi meldais ir visokio plauko žolėmis.

kiemo dalis už kūdrytės.

kūdra buvo suformuota iš keturių šulinių-konstrukcijų.

tad prasidėjo darbai. Išrautos žolės ir meldai (o jos buvo gerai įsišaknijusios) ir pradėta rūpintis medžiagomis, t.y. akmenimis ir plytelėmis.

dauuug akmenų.

gerą agregatą turi akmenims kilnoti :)

taip atrodė vaizdas iš viršaus, nuo mūsų balkono.

po truputį bala apdėliojama akmenimis

buvo pasamdytas žmogus su traktoriumi žemėms išvežti. Maniškio tėtis lygino su gulsčiuku žemę, kad vėliau galėtų apsėti.

žolytė pasėta, beliko sulaukti, kada pradės dygti.

išdėliotas iš plytų takelis. Čia kaip iš keistulių dainos - “geltonų plytų kelias” :D

o čia kampe buvo įrengtas stogas. Šioje nuotraukoje dar nesimato.

žolytė sudygo.

taip atrodė pernai rudenį. Šią vasarą jau sudygo gėlyčių ir stogas pavėsinei padarytas. tik kol kas mieliau sėdime ant saulytės, ir stalą persinešame jei lyt pradeda. Norėjau parodyti, kaip atrodo dabar, nubėgti nufotografuoti, bet kaip tik lietus prasidėjo :) tad įkelsiu foto vėliau.

o čia mūsų balkonas iš auksčiau. Čia jis dar ne visas matyti.

Svajojame ir jį įsirengti: apkalti grindis lentutėmis, padaryti kurioj nors vietoj stogelį, apsodinti gelėmis, padaryti medinius turėklus, atsinešti staliuką su kėdutėmis ir pan :) paliekam tai artimiems planams.

O čia dar keletas būdų kaip panaudoti akmenis kieme.

dar man patiko labai ši idėja iš žurnaliuko “Estetiška kiemo aplinka”

vietos reikia nedaug, užtenka didelių langų, kurie plačiai visiškai atsivertų. Taip galima būti svetainėje ir kartu gamtoje :)

Na, nuotaika jau geresnė. Kaip gi kitaip, juk pagaliau pailsėjom :) buvom gi BLIUZO NAKTYSE, pagrindiniame vasaros akcente. Dabar bus galima kibti į darbus ir laukti kitos poilsio galimybės :) Šios vasaros planuose dar kelionė su darbo kolektyvu į Graikiją! nors karščio nelabai pakeliu, bet tikiuosi daug gerų įspūdžių. Bus labai ekstremalu, nes važiuosime patys autobusiuku :)

kol kas tiek. :) neperkaiskite.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (5) | “Sodai ir kiemeliai”

 1.   Nautilus rašo:

  Lb patikti Jusu rasineliai su paveiksleliais :)

 2.   raimondelis rašo:

  Labas Alisa, prigavai cia mane, kaip nuosava asiliuka( gal toks ir esu), kad pliekiu komentarus i praeita posta, o cia naujas jau papeckeliotas ! Keistuoliu dainos apie plytas neteko girdet arba jau neatsimenu, bet tas Jusu takelis visai fainas ir manyciau toiuose hektaruose labai fainai ikomponuotas ir aplamai as Jums pavydziu, nors ir eikvojat savo jegas ir brangu laika, bet judat i prieki, kuriant grazu, jauku ir svarbiausia SAVO busta su pievelem ir baseinais !

 3.   Nylė rašo:

  džiaugiuos, kad patinka :) kad ir man pačiai smagiau skaityti tai, kas iliustruota, kur pateikta pavyzdžių, o ne aprašymai aprašymėliai.

  :D Raimondėli, taip, prigautas. aš skaitau komentarą ir galvoju…
  http://www.youtube.com/watch?v=i75yO4o52RM va ir Geltonų plytų kelias :) na, bent jau ištrauka iš spektaklio.

  Smagu kurti savo, bet dar daug daug reikia padaryti ir turėti už ką tai daryti :) kol kas trūkumą bandom kūrybingai spręsti :D viską iš turimų medžiagų. Tad ir plytos pasirinktos, nes turėjom iš anksčiau :)

 4.   provview rašo:

  Labai grazus vaizdas po ideto darbo, Sveikinu ;)

 5.   Arijus rašo:

  Čia tos plytelės labai tinka ir tie akmenys.. O alpinariumai tai išvis atrodo labai nuostabiai!

Rašyk komentarą