BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

kaip mes kuriame namus…

kaip mes kuriame namus…

Mąsčiau, kaip pradėti šį dienoraštį, ir, žinoma, jo negalima pradėti nuo ko nors mažiau svarbaus negu mano erdvė. Tačiau norėdama ją apibūdinti, neapsieisiu be kiek sudėtingesnių ir platesnio konteksto nupasakojimo reikalaujančių detalių. Tiesą sakant, artimiausius savo draugus aš labai erzinu savo polinkiu pradėti pasakojimus nuo “adomo ir ievos” bei nukrypti į smulkmenas :) bet juk visa tai tik pasakojimo įtaigumo labui, nekitaip…

Visgi, kartais reikia ir mokėti koncentruotai dėstyti savo mintis. Bet gal kitąkart :D

Taigi, dar prieš pusantrų metų gyvenau kaip ir daugelis jaunų žmonių drauge su gimdytojais. Turėjau savo vaikystės kambarį (jei jį būtų galima taip pavadinti), o nuosavi namai, kuriuose esi tik pats sau šeimininkas, tebuvo penas svajonėms ilgesingais vakarais. Tačiau lauktai nelauktai, tikėtai netikėtai, atsirado toks žmogutis, su kuriuo buvimas kartu laikui bėgant tapo toks reikalingas kaip kasdienė duona, tad į pašnekesius buvo įtraukta ir tokia tema, kaip bendras būstas bendrai ateičiai kurti.

Kiek vėliau pašnekesius teko sukonkretinti, nes pasikeitusios aplinkybės lėmė mano staigų “šmutkių” susikrovimą ir atsikraustymą į Jo tėvų namučius. Iki šiol baisu pagalvoti, kaip jo tėvai pakėlė tą mintį apie naują gyventoją ir sūnelio užgrobėją, bet stengiaus apie tai negalvoti, nes tiesiog kitos išeities nebuvo. o ir tai - atskira tema. Apsvarstę buto nuomos neekonomiškumą ir turimas galimybes, nusprendėm visi pradėti statybas. Norėjau šį procesą pavadinti “remontu”, deja, viskas buvo dauuug rimčiau.

Taigi, noriu parodyti, ką mes turėjome darbo pradžioje. Tai yra vienas didelis 36 kv.m kambarys, su dviejų langų ir vienų durų ertmėmis. Ir dauuuug, laaaabai dauuug šlamšto viduje….

turiu paminėti, jog kambarys buvo (ir tebėra :) kitoje namo dalyje, kurią galima pavadinti priestatu. Atskiras įėjimas turėjo garantuoti privatumą :)

na, po ilgo daitų tampymo, į kurį aš pati nebuvau įtraukta, kaip ir į daugelį kitų poto sekusių darbų, kambarys tapo sąlyginai tuščias ir parengtas jo išplanavimo svarstymams.

dėl erdvės taupymo nusprendėm kambarį dalintį į koridoriuką, vonios kambarį drauge su wc, o virtuvę per barą jungti su didesniu kambariu. tai kėlė nemažų abejonių, nes aš labai nemėgstu triukšmo rytais ir kvapų, o tai turbūt neišvengiama, kai vienas kuris keliasi anksčiau už kitą, bet … iš plokščių pastatyti sieną visada spėsim :)

nenorėdama išsiplėsti, dedu fotkes, rodančias mūsų (labiau šeimos vyrų) darbus.

štai taip atrodė namų planas mūsų mintyse. žinoma, proporcijos ne tikroviškos, bet svarbu, matyti geras mūsų nusiteikimas :D

mūsų kambariui reikėjo visko iš naujo:

kanalizacijos, dujų , vandentiekio, elektros…

pirmiausiai vyrai darė šildomas grindis… mm … laukiu nesulaukiu, kada galėsiu basa šiltutėm grindim bėgioti…

čia maniškio tėtis darbuojasi ir įgyvendina indžinerinius sprendimus. kaip matose, ir nauji langai jau sudėti.

o štai ir durys, kurios , deja, privalėjo būti tokios, su dauuug stiklo, kurį aš jau sumąsčiau uždengti dailiomis užuolaidomis, iškart kai ten įsikraustysim.

o va taip buvo statomos sienos… melsvai pilkos durys yra durys į tėvų namo dalį. jos buvo užmūrytos :D

o štai čia jau pabaigtos statyti sienos :) voila

o dar kirtome vieną langelį, kad virtuvėlėje būtų šviesiau. mat mūsų netenkino tas, kuris buvo jau prieš tai. tad pasitelkėm “minčių galią”… :D juokauju, rimtą darbą pasitelkėm.

ir… iš kitos pusės :)

poto sekė daug daug darbo tinkuojant, “špakliuojant”, glaistant ir t.t. prie šito aš taipogi neprisiliečiau. viską darė mano mieliausiasis. :*

na, o taip maždaug atrodo sienos dabar. tik maždaug, nes dar būta papildomų glaistymų ir pan.

ir smagesnė man dalis :) plytelės. jau daug įdomiau ir labiau gali pasireikšmti fantazija

štai taip jos atrodė parduotuvėj IRIS, kur mums labiausiai patiko jų siūlomos plytelės.

o štai taip atrodo vonios kambarys… :) smagus ir tikiuos, kelsiantis nuotaiką.

o štai čia drauge su vonia… m…

šiuo metu namų statybos procesas vyksta koridoriuko plytelių klijavimo darbuose.

nepaisant, maniškio tėčio sukeltų abejonių lavinos dėl šių aukščiausios rūšies, tačiau akivaizdžiai nepraktiškų plytelių kokybės ir tinkamumo, apsisprendėm jas klijuoti ir neišduoti esminės koridoriuko minties :) juoda-raudona-balta.

šiam kartui tiek :) po visų statybinių dalykėlių, tikiuosi netrukus pereiti prie daug mielesnių širdžiai interjero sprendimų studentiškomis galimybėmis.

deja, šis įrašas yra gana nechronologiškai pateiktas, iškirpus daug ne tokių įdomių moters akimis detalių ir darbelių…

tikiuosi draugų smalsumas patenkintas, nes daugelis jų vis klausinėja, kada gi tos įkurtuvės, o aš jau bijau ką bežadėti, nes pati tik iš šalies stebiu procesą ir geriausiu atveju prisidedu šiek tiek pinigėliais :).

Rodyk draugams

komentarai (2) | “kaip mes kuriame namus…”

 1.   Egle rašo:

  pagaliau… :D siokios tokios naujienos apie statybas. smalsumas patenkintas.. fiuuu :D
  zinai, labai miela ir jauku stebeti ir skaityti kurybini procesa. o bus dar nuostabiau, kai jau isikelsit i paties susikurtus namus ;)
  ir pakviesit draugus ;D

  laukiam nesulaukiam! :)

  p.s. vonios spalvos- nerealiai smagu ir zaisminga. liuks. Ernesta, ir toliau liek savo kuryba pagal galimybes! ;)

  Redagavo Nyle 2009-02-17 18:32

 2.   Kristinooshke rašo:

  Taip taip, prasysimes i svecius!

Rašyk komentarą